İade ve Değişim Koşulları

Sipariş verdiğiniz ürünün elinize ulaştıktan sonra iade iade/değişim talebiyle alakalı takip edilecek adımlar şu şekildedir.

1- İade ya da değişim talebi yapan kişinin şikayeti, iletişim sayfasından hediyediye.com’a gönderdiği mail üzerinden incelenir.
2- Gerekli görülmesi dahilinde şikayet sahibinden ürünün hatalı olduğu iddia ettiği bölgenin fotoğrafı istenir.
3- Üründe hediyediye.com’dan kaynaklanan herhangi bir hata var ise, hatalı ürün istenir ve hemen yenisi hazırlanarak bedelsiz olarak yollanır.

Tarafımızdan yapılan bir hatada ödeme iadesi yapılmaz.
Ürünün yenisi ve doğrusu bedelsiz olarak yapılır ve gönderilir.

6502 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun gereği, “Alıcının isteği ile kişiye özel olarak üretilen, üzerinde değişiklik veya ilave yapılarak kişiye özel hale getirilen ürünler” iade edilemez veya ürün değiştirilemez. Bu nedenle kişiselleştirdiğiniz üründe hata olup olmadığını kontrol ederek sipariş veriniz, tekstil ürünü ise beden tablosunu mutlaka inceleyiniz.

Kişiselleştirilmemiş ürünlerle ilgili olarak ise;

İade koşulları:

1- İade edeceğiniz ürünün kullanılmamış, giyilmemiş, yıkanmamış, tadilat yapılmamış, hasar görmemiş olması gerekmektedir.

2- İletişim sayfamızdan talep oluşturulmadan yapılan gönderiler kabul edilmeyecektir.

3- Ürün ile birlikte faturanın da iade edilmesi gerekmektedir. Ürün ile birlikte gönderilmiş olan faturanın aslının ürün iadesinde gönderilmemesi durumunda alıcıya KDV ve diğer vergi ve yasal yükümlülükler iade edilemez.

4- Ayrıca, iade edilmesi gereken ürünlerin kutusu, ambalajı, varsa standart aksesuarları ile birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak gönderilmesi gerekmektedir.

5- Yukarıdaki koşulların yerine getirilmemesi durumunda iade talebiniz onaylanmayacaktır. Bu durumda ise tarafınıza bilgilendirme yapılacak ve ürün adresinize karşı ödemeli olarak aynen tarafımıza geldiği şekli ile geri gönderilecektir.

İade onay işlemleri:

1- İade ettiğiniz ürününüz iade şartlarına uyuyorsa 1-10 iş günü içerisinde iade onay bilgisi e-mail ortamında sizinle paylaşılmakta, ürün merkezimize geldikten sonraki süreçte, geliş ve gidiş kargo ücretleri kesintileri yapıldıktan sonra, kalan tutarın bedel iadesi talimatı bankanıza iletilmekte ve bankanıza bağlı olarak talimatı takip eden 1-10 iş günü içinde ürün bedeli hesabınıza/kredi kartınıza aktarılmaktadır.
Tamamen bankanızla ilgili bedel iadesi sürecinde Hediyediye ‘nin bankanıza müdahale hakkı bulunmamaktadır.

2- Bankaya onay vermemizin akabinde oluşan geri ödeme işlemleri, banka iç süreçlerine bağlı olarak farklılık göstermektedir. Bu durumları bankanız üzerinden takip etmenizi rica ederiz. Olası gecikmeler için hediyediye.com’un herhangi bir şekilde müdahalede bulunmasının ve sorumluluk üstlenmesinin mümkün olamayacağını belirtmek isteriz.

İade etmek istediğiniz ürünü Yurtiçi Kargo ile merkezimize ücretsiz gönderebilirsiniz.

 Mutlu günler dileriz.